"Myślę pozytywnie" - kampania edukacyjna dla uczniów

22 listopada 2017

„Myślę pozytywnie” to nowa kampania społeczno-edukacyjna skierowana do uczniów oraz osób zajmujących się opieką, w szczególności nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów i rodziców. Kampania dotyczy rozwoju, bezpieczeństwa oraz zdrowia psychicznego.Badania nad zdrowiem psychicznym uczniów

Instytut Edukacji Pozytywnej przeprowadził badania pod kątem zdrowia psychicznego uczniów, z których wynika, iż dzieciom przede wszystkim brak odwagi oraz wiedzy o tym, gdzie mogłyby uzyskać pomoc.
W ramach kampanii zostaną przeprowadzone szkolenia dla nauczycieli oraz pozostałych osób sprawujących opiekę nad dziećmi, a ponadto powstanie rozbudowana baza materiałów pomocowych zawierająca nie tylko szkolenia, ale również webinaria i ebooki.


Dziennik wdzięczności

Powstała aplikacja „Dziennik wdzięczności”, która umożliwia dzieciom naukę tego w jaki sposób zauważać własne błędy oraz wyciągać z nich wnioski, a także jak patrzeć na świat pozytywnie i zauważać dobre rzeczy dziejące się wokół nich każdego dnia. Za pomocą aplikacji będzie możliwa analiza nastrojów z każdego tygodnia. Na podstawie tych danych aplikacja w sposób automatyczny będzie sugerowała gdzie znaleźć pomoc, np. „idź z tym problemem do swojego wychowawcy”, czy „porozmawiaj z psychologiem w szkole”.


Poparcie gwiazd

30 listopada odbędzie się premiera 10-odcinkowego programu internetowego, w którym znani aktorzy, piosenkarze i celebry ci opowiedzą jak wygląda ich pozytywne myślenie oraz jak radzą sobie z falą hej tu internetowego, a także jaki jest ich sposób na codzienne trudne sytuacje. Zaproszenie do programu przyjęli m.in. Edyta Górniak, Barbara Kurdej-Szatan, Majka Jeżowska, Michał Szpak i Dawid Kwiatkowski.

Więcej o projekcie na stronie Instytutu Edukacji Pozytywnej.Podziel się z innymi: