Szkolenia z etyki dziennikarskiej dla TVP

9 listopada 2017

O szkoleniach z etyki dziennikarskiej dla pracowników m.in. „Wiadomości” i „Panoramy” zadecydowała dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (dalej: TAI) w związku z niedawną aferą spowodowaną śmiałym, lecz nierzetelnym tekstem Ziemowita Kossakowskiego na temat rezydentów.Afera wokół rezydentów

Decyzję taką podjęto niedługo po głośnym tekście dziennikarza TVP Info Ziemowita Kossakowskiego, w którym twierdził, iż protestujący rezydenci prowadzą wystawne życie uczestnicząc w zagranicznych wycieczkach, na których zajadają się kawiorem popijanym drogimi alkoholami. Tekst dziennikarza był niezgodny z prawdą, w związku z czym Kossakowski został odsunięty od pełnienia obowiązków (z powodu „złamania standardów etyki dziennikarskiej”). Dziennikarza wezwano na przesłuchanie przed Komisją Etyki, jednakże nie pojawił się na posiedzeniu.

Poprawa wizerunku

Aby poprawić wizerunek oraz podnieść poziom merytoryczny dziennikarzy TVP dyrekcja TAI odpowiadająca za najpopularniejsze programy informacyjne TVP i TVP Info (między innymi „Wiadomości”, „Panorama”, „Teleexpress) zdecydowała się wysłać pracowników na obowiązkowe szkolenia, których tematem będą zasady etyki dziennikarskiej, przepisy dotyczące nieuprawnionego przekazu handlowego oraz prawo do wizerunku. Jednym z prowadzących szkolenia ma być prezenter „Wiadomości” – Krzysztof Ziemiec.Podziel się z innymi: